Porada na marzec - kwiecień

     To jest pomysł Dawida. Sypał on w zimie ptaszkom rozrzucone przez papużki ziarna na balkon. I część tych ziarenek dostała się do skrzynki z ziemią i skiełkowała. A jesienią wyrosły z tego kolby, kłosy. Była to wspaniała zabawka (a także świeżutki pokarm) dla papużek gdy z tych kłosów wyłuskiwały sobie nasionka. Nie musimy czekać na przypadek. Możemy wysiać mieszankę którą karmimy nasze papużki do skrzynki balkonowej, a jeszcze lepiej w ogrodzie jeśli mamy taką możliwość.


Zaczyna się wiosna a wraz z nią pojawią się młodziutkie listki mlecza. Jest to bardzo wartościowy pokarm dla falistych papużek. Ale uwaga! Przeczytaj artykuł "Trujący mlecz" w dziale "Przeczytaj". Możemy też naszym pupilkom naciąć wierzbowych witek. Papużki uwielbiają je skubać. Ale pamiętajmy o zbieraniu roślinek które dajemy do jedzenia papużkom w miejscach ekologicznie czystych to znaczy daleko od ulic, zakładów przemysłowych. Nie zbierajmy w parkach gdzie często bywają pieski.

 
 
 
REKLAMA:
Organizacja wesela Tarnowskie Góry hotel, sala konferencyjnazabawki hurt, sprzedaż hurtowa, sklep internetowy, hurtownia zabawekJCB części Częstochowa, śląskiemycie okien elewacji fasad wodą zdemineralizowaną producentczęści cat, jcb, waryński, ostrówekmycie okien, opieka nad grobami, Katowice, Częstochowa, Bytomdetale toczone, automaty tokarskie, obróbka skrawaniemlinki hamulca, zmiany biegów, sprzęgła, gazu, motocyklowe, sterowania linki samochodowe, maszyn budowlanych, zmiany biegów, maszyn rolniczychkartki ręcznie robione, okolicznościowe tuby ozdobne