Porada maj - czerwiec

     Maj-czerwiec to szczególny okres u papużek. Papużki zmieniają upierzenie i w tym czasie zmniejsza się ich odporność, a więc mają większe skłonności do chorób. Są bardziej osowiałe.

     Aby im w tym trudnym okresie pomóc, możemy im codziennie podawać świeży napar z pokrzyw. ALE UWAGA - TYLKO Z POKRZYW KTÓRE PARZĄ!!!

Oto przepis:

7-8 sztuk młodych pokrzyw o długości około 15 cm (tylko wierzchołki) dobrze wypłukać pod bieżącą wodą. Następnie wrzucić je do 1 litra wrzątku. Gotować przez 10 do 15 minut. Ostudzić i przecedzić. Do picia dajemy papużkom przez 8 dni 2 łyżki stołowe rozcieńczone w 1/2 szklance świeżej wody. Wywar możemy przechowywać w lodówce do 2 dni, ale do picia dajemy zawsze świeżą wodę z wywarem. Pamiętajmy, żeby pokrzywy zbierać w czystych rejonach, daleko od ulic i z miejsc, które nie odwiedzają psy.

Ta herbatka bardzo pomaga w oczyszczaniu krwi oraz ułatwia i przyspiesza zmianę piór.

 
 
 
REKLAMA:
Organizacja wesela Tarnowskie Góry hotel, sala konferencyjnazabawki hurt, sprzedaż hurtowa, sklep internetowy, hurtownia zabawekJCB części Częstochowa, śląskiemycie okien elewacji fasad wodą zdemineralizowaną producentczęści cat, jcb, waryński, ostrówekmycie okien, opieka nad grobami, Katowice, Częstochowa, Bytomdetale toczone, automaty tokarskie, obróbka skrawaniemlinki hamulca, zmiany biegów, sprzęgła, gazu, motocyklowe, sterowania linki samochodowe, maszyn budowlanych, zmiany biegów, maszyn rolniczychkartki ręcznie robione, okolicznościowe tuby ozdobne