Uchwyt na owoce
Pomysł: Własny

     Ponieważ nie zaleca się wsuwać owoce między pręty klatki, bo metal w połączeniu z kwasami z owoców może powodować powstawanie szkodliwych substancji, owoce powinniśmy podawać w specjalnych uchwytach. Niestety, bardzo trudno jest je kupić. Wpadłam więc na pomysł, jak można bardzo prosto zrobić sobie taki uchwyt samemu.
Bierzemy żabkę do bielizny, najlepiej taką ze słabszą sprężyną. Musimy znaleźć też taką, żeby jej grubość w miejscu gdzie sprężynka jest zwinięta była o około 3-4 mm grubsza od odległości między drutami klatki. Dokładnie w osi tam gdzie sprężynka jest zwinięta robimy płytkie na ok 1-2 mm nacięcia jak na fotce. Następnie wsuwamy żabkę tak, żeby te nacięcia weszły w druty klatki. I to wszystko. Tak zrobiona żabka daje się otwierać i zamykać bez wyjmowania z klatki.
Doskonale mocuje się w niej owoce, warzywka a nawet można przypiąć listek mlecza czy kawałek prosa.

  
 
 
 
REKLAMA:
części zamienne JCB Częstochowa, śląskieurządzenie do mycia wodą zdemineralizowaną producentHotel w Tarnowskich Górach, wesela Tarnowskie GóryHurtownia zabawek ELF Zabrze, zabawki hurt, sprzedaż hurtowacaterpillar części, jcb, cat, hydraulika siłowa hydrauliczne pompy silniki siłownikisprzątanie mieszkań, biur, magazynów, hal, grobów, mycie przeszkleńHydraulika siłowa, przewody hydrauliczne, zawory, siłowniki, rozdzielaczeautomaty tokarskie toczenie detali na automatach, detale toczoneProducent linek, naprawa, dorabianie. Linki pchająco-ciągnące, sterującelinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychkartki ręcznie robione, okolicznościowe tuby ozdobne