Kładka
Pomysł: Własny

     Tak to nazwałam, bo najpierw była to kładka między klatką a drzewkiem, ale dalej przeczytacie, że teraz robię w ten sposób masę innych zabawek. Materiały - patyczki do szaszłyków (takie na grila które kupicie w każdym sklepie spożywczym), druciki miedziane w nylonowej kolorowej izolacji które kupiłam w sklepie z podzespołami elektronicznymi. Średnica drucika razem z izolacją ok. 1mm (UWAGA musi być drucik a nie linka).Patyczki łamiemy na mniej więcej takie kawałki jaką szeroką chcemy mieć kładkę. Celowo napisałam że łamiemy, bo patyczki są z bambusa i kiedy je łamiemy, to na końcach robią się takie pędzelki i zawsze wyjdą nam nierówne co takiej kładce dodaje uroku. Ale jak się to komuś nie podoba to może patyczki pociąć. Na tym zdjęciu jest tylko przykład na potrzeby strony, ale moje kładki mają długość nawet ponad 1 metr więc tych patyczków trzeba przygotować sporo.
     Teraz bierzemy drucik zginamy go w połowie i robimy oczko jak na zdjęciu u góry. Na rysunku obok pokazałam jak przeplatać druciki między patyczkami. Oczywiście robimy to na obydwu końcach patyczków, a gdy mamy szeroką kładkę, to także trzecim drucikiem w środku. Kiedy skończymy znowu skręcamy druciki kilka razy jak na zdjęciu. Jeśli zamierzamy zrobić długą kładkę, to radzę robić ją w kawałkach i łączyć. Długie druty podczas przeplatania się plączą co bardzo utrudnia pracę. Możemy też "dorabiać" do już zrobionej nowe kawałki. Wtedy zamiast robić pętelkę po prostu nowy drucik przepychamy przed ostatnim patyczkiem.

  
 
 
 
REKLAMA:
części zamienne JCB Częstochowa, śląskieurządzenie do mycia wodą zdemineralizowaną producentHotel w Tarnowskich Górach, wesela Tarnowskie GóryHurtownia zabawek ELF Zabrze, zabawki hurt, sprzedaż hurtowacaterpillar części, jcb, cat, hydraulika siłowa hydrauliczne pompy silniki siłownikisprzątanie mieszkań, biur, magazynów, hal, grobów, mycie przeszkleńHydraulika siłowa, przewody hydrauliczne, zawory, siłowniki, rozdzielaczeautomaty tokarskie toczenie detali na automatach, detale toczoneProducent linek, naprawa, dorabianie. Linki pchająco-ciągnące, sterującelinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychkartki ręcznie robione, okolicznościowe tuby ozdobne