Porada na wrzesień - październik

     Ta porada dotyczy najbardziej papużek, które przebywały w lecie w wolierach lub dużo w ogrodach, na balkonie itp. Ale takim które mieszkają razem z nami w domu też może okazać się to potrzebne.

     Należy pomyśleć o "odrobaczywieniu" naszych pupili. Ptaszki przebywając na powietrzu mogły coś "złapać". Ponadto ptaszki mogły też złapać jakieś pasożyty zewnętrzne. Powinniśmy skonsultować z lekarzem weterynarii! Następnie należy kupić środek przepisany przez lekarza (płyn lub puder). Przy kupnie takiego preparatu musimy zaznaczyć, że ma być przeznaczony dla falistych papużek oraz stosować się ściśle do wskazań na opakowaniu, lub zaleceń lekarza. Jeśli okaże się, że nasza papużka nie wymaga "odrobaczywiania", to taki "przegląd" na pewno jej nie zaszkodzi.


     Z końcem października lub początkiem listopada (w zależności od pogody i innych czynników, np. światła) ptaszki będą znowu zmieniać upierzenie. Można powtórzyć kurację z pokrzywami (zobacz poradę "maj-czerwiec"). To naprawdę pomaga ptakom w tym trudnym okresie i przyspiesza ten proces. Stosuję herbatkę pokrzywową od lat z bardzo dobrym efektem. Papużki lubią tą herbatkę!

  
 
 
 
REKLAMA:
części zamienne JCB Częstochowa, śląskieurządzenie do mycia wodą zdemineralizowaną producentHotel w Tarnowskich Górach, wesela Tarnowskie GóryHurtownia zabawek ELF Zabrze, zabawki hurt, sprzedaż hurtowacaterpillar części, jcb, cat, hydraulika siłowa hydrauliczne pompy silniki siłownikisprzątanie mieszkań, biur, magazynów, hal, grobów, mycie przeszkleńHydraulika siłowa, przewody hydrauliczne, zawory, siłowniki, rozdzielaczeautomaty tokarskie toczenie detali na automatach, detale toczoneProducent linek, naprawa, dorabianie. Linki pchająco-ciągnące, sterującelinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychkartki ręcznie robione, okolicznościowe tuby ozdobne