Porada na wrzesień - październik

     Ta porada dotyczy najbardziej papużek, które przebywały w lecie w wolierach lub dużo w ogrodach, na balkonie itp. Ale takim które mieszkają razem z nami w domu też może okazać się to potrzebne.

     Należy pomyśleć o "odrobaczywieniu" naszych pupili. Ptaszki przebywając na powietrzu mogły coś "złapać". Ponadto ptaszki mogły też złapać jakieś pasożyty zewnętrzne. Powinniśmy skonsultować z lekarzem weterynarii! Następnie należy kupić środek przepisany przez lekarza (płyn lub puder). Przy kupnie takiego preparatu musimy zaznaczyć, że ma być przeznaczony dla falistych papużek oraz stosować się ściśle do wskazań na opakowaniu, lub zaleceń lekarza. Jeśli okaże się, że nasza papużka nie wymaga "odrobaczywiania", to taki "przegląd" na pewno jej nie zaszkodzi.


     Z końcem października lub początkiem listopada (w zależności od pogody i innych czynników, np. światła) ptaszki będą znowu zmieniać upierzenie. Można powtórzyć kurację z pokrzywami (zobacz poradę "maj-czerwiec"). To naprawdę pomaga ptakom w tym trudnym okresie i przyspiesza ten proces. Stosuję herbatkę pokrzywową od lat z bardzo dobrym efektem. Papużki lubią tą herbatkę!

 
 
 
REKLAMA:
Organizacja wesela Tarnowskie Góry hotel, sala konferencyjnazabawki hurt, sprzedaż hurtowa, sklep internetowy, hurtownia zabawekJCB części Częstochowa, śląskiemycie okien elewacji fasad wodą zdemineralizowaną producentczęści cat, jcb, waryński, ostrówekmycie okien, opieka nad grobami, Katowice, Częstochowa, Bytomdetale toczone, automaty tokarskie, obróbka skrawaniemlinki hamulca, zmiany biegów, sprzęgła, gazu, motocyklowe, sterowania linki samochodowe, maszyn budowlanych, zmiany biegów, maszyn rolniczychkartki ręcznie robione, okolicznościowe tuby ozdobne