Kilka innych porad i wskazówek!

Jeszcze o klatce!
Już wspominałam, że klatka nie może być przeładowana zabawkami. Jeśli mamy dużą klatkę, to możemy sobie na kilka pozwolić. Ale dobrze jest rozmieścić zabawki i żerdki w ten sposób, żeby ptak miał możliwość podfrunąć. A nawet tak rozmieścić żerdki, żeby nie mógł tylko przeskakiwać między nimi bez machania skrzydełkami. Co prawda spryciule będą i tak "chodzić" po klatce, ale co jakiś czas i tak podfruną. Ja rozmieściłam żerdki tak, że jak przeprowadzić przekątną, to wszystkie żerdki są tylko w jednej części, druga jest wolna. Ptak potrafi w tej małej części latać. Często widzę go jak podfruwa z żerdki najniższej na wyższą. Potrafi też jak ja to nazywam "przedmuchiwać silniki" czyli machać skrzydłami trzymając się równocześnie żerdki.

Zabezpieczenie klatki.
Papużkę powinniśmy gdy tylko jest to możliwe i pozwala pogoda wietrzyć, dawać na słonko. Można na balkonie, w ogródku, a ostatecznie w otwartym oknie (ale uwaga na przeciągi na które papużki są bardzo wrażliwe). I takie przenoszenie klatki może się czasem źle skończyć! Nasze klatki mają niezbyt pewne konstrukcje i mnie się już zdarzyło, że podczas przenoszenia (na szczęście w pokoju) drzwiczki odskoczyły. A więc zabezpieczmy klatkę dodatkowo! Wszystkie drzwiczki warto zabezpieczyć miękkim drucikiem. Ja używam drucik z woreczków śniadaniowych. Na kilka godzin to wystarczy. Karmniki i poidełka! Wielu z Was klei taśmą. Nie uważam to za dobry pomysł. Klej z taśmy po jakimś czasie słabo trzyma zwłaszcza jak nagrzeje się w słońcu. Dlatego proponuję owiązać je dodatkowo. Ja używam sznurka do bielizny takiego pokrytego nylonem albo miękkiego drutu. Owiązuję tak, że zabezpieczam pojemnik przed wypadnięciem i równocześnie wieczko przed otwarciem. Często bardzo niepewne jest mocowanie dna! Jeśli podczas przenoszenia dno odpadnie to duże prawdopodobieństwo, że nam ptak zwieje, bo się wystraszy! Dlatego ja przewiązuję klatkę paskiem. Teraz mam większą klatkę i nie mam tak długiego paska, więc obwiązuję także sznurkiem do bielizny (równocześnie zabezpieczeń drugie drzwiczki.
Pamiętajcie, lepiej mieć 10 zabezpieczeń za dużo niż o jedno za mało!!!
Jeszcze jedna uwaga! Jak wystawiamy ptaka, to część klatki musi być zawsze w cieniu, żeby ptak mógł się schować w ocienioną część. Jeśli nie ma naturalnego cienia, to musimy część klatki przykryć lub osłonić np. kartonem. Pamiętajcie też, że słońce się przesuwa. Więc powinniśmy sprawdzać co jakiś czas, czy ptaszek dalej ma cień!

Lusterka
Z obserwacji papużek wynika, że lusterka mogą być bardzo szkodliwe. Zwłaszcza w przypadku samotnych papużek. Papużki szukają w odbiciu swojego towarzysza, zakochują się w nim. stają się wtedy bardzo agresywne. Bardzo utrudnione jest oswajanie a nawet u oswojonych papużek może dojść do objawów agresji wobec nas. A więc radzę, ostrożnie z lusterkami. Jeśli papużka nie ma do tej pory lusterka, to nie podawajcie. Jeśli ma, to dokładnie obserwujcie zachowanie papużki. Nie wszystkie tak na lustra reagują. Niektóre traktują lustro jak zwykłą zabawkę. Ale jeśli zauważymy zmianę zachowania papużki, ciągłe klejenie się do lusterka, agresywne zachowania, to powinniśmy lusterka zabrać.


  
 
 
 
REKLAMA:
części zamienne JCB Częstochowa, śląskieurządzenie do mycia wodą zdemineralizowaną producentHotel w Tarnowskich Górach, wesela Tarnowskie GóryHurtownia zabawek ELF Zabrze, zabawki hurt, sprzedaż hurtowacaterpillar części, jcb, cat, hydraulika siłowa hydrauliczne pompy silniki siłownikisprzątanie mieszkań, biur, magazynów, hal, grobów, mycie przeszkleńHydraulika siłowa, przewody hydrauliczne, zawory, siłowniki, rozdzielaczeautomaty tokarskie toczenie detali na automatach, detale toczoneProducent linek, naprawa, dorabianie. Linki pchająco-ciągnące, sterującelinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychkartki ręcznie robione, okolicznościowe tuby ozdobne